Propozice ČP v eskymování 22.3.2015 Brno

Napsal Outdoor-klub.bloger.cz (») 18. 3. 2015 v kategorii Eskymování, přečteno: 1325×
Zaujalo mě : eetgo.cz = eet zdarma a online100-0940.jpg

VODÁK sport, s.r.o., vodácký oddíl Racek Brno a Český svaz kanoistů sekce VT
Český pohár v eskymování 2015
VODÁK sport, s.r.o cpe@vodak-sport.cz, www.vodak-sport.cz/cpe
6. ročník
Propozice Českého poháru v eskymování 2015
22. 3. 2015 v Brně
Pořadatelé: VODÁK sport , s.r.o., vodácký oddíl Racek Brno, Český svaz kánoistů – sekce vodní turistiky
Technické provedení: vodácký oddíl Racek Brno, VODÁK sport, s.r.o.
Datum konání: 22. března 2015
Místo: bazén TJ Tesla, Halasovo náměstí 7, 638 00 Brno – Lesná
Hlavní funkcionáři závodu: ředitel závodu: Veronika Holubová hlavní rozhodčí závodu: Martin Dojiva tajemník závodu: Jiří Šťastný
Plavčík, zdravotní služba: zajištěno provozovatelem bazénu
Informace: e-mail: cpe@vodak-sport.cz Veronika Holubová, tel.: 605 566 252
Podmínky účasti: Finále Českého poháru v eskymování se smí zúčastnit závodníci postupující z krajských kol a úspěšní žadatelé o divokou kartu. Ta se uděluje na základě odůvodněné žádosti pořadatelem. Závodníci závodí ve stejné kategorii/kategoriích, v jaké/jakých z krajského kola postoupili.
Časový harmonogram: 12:45 – 13:20 prezentace 13:00 – 13:30 trénink v bazéně, příprava bazénu a soutěží 13:30 výklad pravidel, zahájení hlavní soutěže, doprovodný program na bazéně, finálové rozjížďky 17:15 vyhlášení výsledků, udělení titulů a cen 17:45 ukončení aktivit na bazéně Časový harmonogram je předběžný a může se změnit.
Doprava: pořadatel nezajišťuje
Startovné: není požadováno
Kategorie: K1 muži (ročník narození 1971–1997) K1 ženy (ročník narození 1971–1997) C1 C2
VODÁK sport, s.r.o., vodácký oddíl Racek Brno a Český svaz kanoistů sekce VT
Český pohár v eskymování 2015
VODÁK sport, s.r.o cpe@vodak-sport.cz, www.vodak-sport.cz/cpe
K1 hoši (ročník narození 1998–2003) K1 dívky (ročník narození 1998–2003) K1 mladší děti (ročník narození 2003 a mladší) – kategorie s dopomocí K1 veteráni (ročník narození 1970 a starší) K1 veteránky (ročník narození 1970 a starší)
V kategorii C2 závodí dvojice závodníků ve finále ve stejném složení jako v krajském kole.
Vybavení: Pořadatel zajišťuje soutěžní i tréninkové kajaky, včetně dětských, základní pádla K1, špricky, přilby v dostatečném množství. Pokud bude soutěžící závodit na C1 nebo C2, musí si dovézt po domluvě vlastní polyethylenovou C1 nebo C2. Loď musí být čistá. Doporučujeme použít i vlastní pádlo a špricku, vestu, přilbu. Další vybavení (skřipec, špunty do uší, plavky…) pořadatel nezajišťuje.
Bezpečnost: Závodníci startují na vlastní nebezpečí a odpovědnost, při závodě mohou používat vodáckou přilbu a vodáckou vestu. Závodníci mladší 18 let mohou startovat pouze pod dohledem vedoucího staršího 18 let z vysílající složky, při závodě musí použít funkční vodáckou přilbu (mohou mít vlastní). Při závodě závodníků z kategorie K1 mladší děti, může být připravena záchrana přímo v bazéně.
Disciplíny a jejich hodnocení
Soutěží se ve dvou disciplínách. Pokud alespoň jednu z těchto disciplín závodník nedokončí nebo ji neabsolvuje, bude diskvalifikován.
1. disciplína – Eskymování na čas: soutěžící musí absolvovat trať, během které musí otočit předepsaný počet eskymáckých obratů.
V bazéně délky 25 m se vymezí dráha napříč (šířka cca 1/3 bazénu). Na protějších stranách se umístí bójka u břehu. Soutěžící sedí připraven v K1 (C1) a drží se rukou bójky. Po odstartování pádluje na druhou stranu, cestou musí udělat 3 eskymácké obraty (o 360°), a aniž by vyjel z dráhy, dojede na druhou stranu a dotkne se bójky – rukou. Poté pádluje zpět, cestou udělá tři eskymácké obraty a končí v okamžiku, kdy se dotkne první bójky rukou. Bójky se závodník dotýká po úplném dokončení 3 eskymáckých obratů.
U kategorie C2 se na startu drží rukou bójky oba závodníci, na protější straně se dotýkají rukou bójky oba závodníci (nemusí současně), v cíli se dotknou rukou opět oba závodníci. Čas se měří při doteku druhého v pořadí. Během přejezdu tam i zpět pádlují oba závodníci a to na různých stranách. Cestou tam i zpět provede posádka tři eskymácké obraty.
Rozhoduje čas, v jakém soutěžící trať absolvoval. Pokud nesplní eskymácké obraty, nedotkne se rukou bójek (u C2 oba závodníci), nedokončí trať, je diskvalifikován. Pokud v průběhu jízdy závodník vyplave, může doplavat ke břehu, vylít loď a pokračovat od místa, kde vyplaval, časomíra běží pořád. Pokud závodník vyjede z dráhy (přejede nebo se dotkne dělícího lana,
VODÁK sport, s.r.o., vodácký oddíl Racek Brno a Český svaz kanoistů sekce VT
Český pohár v eskymování 2015
VODÁK sport, s.r.o cpe@vodak-sport.cz, www.vodak-sport.cz/cpe
narazí do stěny bazénu, která slouží k vytyčení boční strany dráhy) získá 2 trestné vteřiny a to platí při každém vyjetí z dráhy (platí pro všechny kategorie).
Není povoleno odrážení pádlem od břehu bazénu nebo bójky ani najíždění na břeh bazénu (trestá se diskvalifikací). (Pokud se při otáčení dotkne závodník lodí nebo pádlem přední či zadní stěny bazénu, tak to nevadí, ale nesmí na ni úmyslně s rozjezdem najet – např. do cíle. Snad je jasný rozdíl mezi termínem dotknout a záměrně narazit…)
Kategorie K1 mladší děti absolvují trať bez eskymování (jen přejezd tam a zpět s dotyky – bez eskymování). I zde platí penalizace za každé vyjetí z dráhy 2 vteřiny.
2. disciplína – Eskymování na počet: soutěžící musí ve stanoveném časovém limitu (30 vteřin) absolvovat co možná nejvíce eskymáckých obratů.
Eskymácký obrat (eskymák) začíná závodník s pádlem před sebou. U kategorie C2 začínají závodníci s pádlem před sebou, na různé strany. Otočka o 360°. Eskymák je ukončený, pokud je loď vodorovně. Eskymuje se celou dobu s kajakářským pádlem (s výjimkou eskymování na C1 a C2 – eskymují s C1 pádlem), jakýmkoli způsobem. Nesmí se eskymovat bez pádla nebo s jinou pomůckou.
Vyjetí z vymezeného prostoru se netrestá.
Rozhoduje počet dokončených eskymáckých obratů provedených během daného časového limitu – 30 vteřin.
U kategorie K1 mladší děti, kde je povolena dopomoc, se počítají eskymáky, které závodník zvládl sám. Eskymáky, u kterých bylo potřeba pomoct, se nepočítají.
Pořadí se vypočítá: čas, za který závodník absolvoval první disciplínu eskymování na čas (po přičtení trestných vteřin) mínus tolik vteřin, kolik závodník absolvoval eskymáckých obratů ve druhé disciplíně eskymování na počet. Při stejném výsledném čase rozhoduje o pořadí počet eskymáků na počet.
Finálové rozjížďky Finálové rozjížďky se jedou podle časových možností v kategorii K1 muži, K1 ženy, K1 veteráni a C1 v disciplíně Eskymování na čas. Tentokrát se jede na délku celých 25 m. Bazén je rozdělen podélně na poloviny. Soutěžící ve stejné kategorii budou mít pokud možno stejnou loď.
První kolo rozjížděk: Po vyhodnocení dvou prvních disciplín se utkají závodníci na 1. a 4. místě a závodníci na 2. a 3. místě. Vítězství v tomto kole znamená postup do rozjížďky o 1. a 2. místo, druhý závodník bude bojovat o 3. a 4. místo. Pokud závodník nedokončí disciplínu nebo se jí neúčastní, má se za to, že rozjížďku prohrál.
Druhé kolo rozjížděk: Nejdříve se jede o 3. a 4. místo. Pak o 1. a 2. místo. Vítěz se stává vítězem ve své kategorii a Přeborníkem České republiky v eskymování.
VODÁK sport, s.r.o., vodácký oddíl Racek Brno a Český svaz kanoistů sekce VT
Český pohár v eskymování 2015
VODÁK sport, s.r.o cpe@vodak-sport.cz, www.vodak-sport.cz/cpe
Kategorie, které nemají finálové rozjížďky, mají stanoveno celkové pořadí z výsledků prvních dvou
disciplín.
Pro první tři účastníky v jednotlivých kategoriích je připraven diplom a hodnotné ceny.
Protesty:
Protesty přijímá hlavní rozhodčí s vkladem 100 Kč hlavnímu rozhodčímu. Protesty se přijímají
na místě do 17 hod.
Divoké karty:
Hlavní pořadatel si vyhrazuje právo udělit divokou kartu (nominovat závodníka na finále ČPE
bez řádného splnění nominačních kritérií) a to pouze ve výjimečných případech, především
při absenci krajského kola nebo v případě závažného důvodu neúčasti závodníka v krajském
kole.
Doprovodná soutěž:
S sebou doporučujeme pro všechny zájemce o doprovodnou soutěž si vzít plavky 
Doprovodná soutěž je pro všechny, nejen pro závodníky.
Vstup do bazénu je povolen pouze v plavkách.
Doprovod, který nebude mít plavky, může fandit z balkónu.
Děkujeme sponzorům:

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad
Facebook MySpace Google Twitter Topčlánky.cz Linkuj.cz Jagg.cz Vybrali.sme.sk Del.icio.us

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel šest a jedna